Практичний блок. Дидактичні принципи і методи на уроках географії в старшій школі

ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ № 1.

Дидактичні принципи і методи на уроках географії в старшій школі.

Мета: закріпити знання про принципи та методи навчання географії, сформувати уміння підпорядковувати процес навчання географії у старшій школі дидактичним принципам, ефективно поєднувати на уроці різні методи навчання, виходячи з особливостей змісту курсу економічної і соціальної географії світу та вікових особливостей учнів старшої школи.

Обладнання: навчальні програми та шкільні підручники для 10-го класу.

Хід заняття

Теоретичний блок

1. Що таке принципи навчання? Висвітлити різні підходи до класифікації принципів навчання.

2. Розкрити сутність наступних принципів навчання на уроках географії:

- принцип науковості;

- принцип доступності;

- принцип систематичності і послідовності в навчанні;

- принцип наочності;

- принцип самостійності (свідомості) і активності учнів у навчанні;

- принцип зв’язку навчання з життям;

- принцип індивідуального підходу до навчання (індивідуалізації та диференціації);

- принцип виховуючого навчання.

3. Охарактеризуйте різні підходи до визначення методів навчання.

4. Класифікації методів навчання. Характеристика класифікації методів навчання за джерелом знань та за рівнем навчально-пізнавальної діяльності учнів.

5. Які методи навчання забезпечують ефективне вивчення географії в старших класах?

6. Чим повинен керуватися вчитель при виборі методів навчання в старшій школі?

Практичний блок

Завдання 1. На конкретних прикладах довести актуальність принципів науковості, доступності, наочності, самостійності (свідомості) і активності учнів у навчанні та принципу зв’язку навчання з життям при вивченні географії в старшій школі. Відповідь підтвердити висловами відомих географів і методистів про значення цих принципів в навчанні географії.

Завдання 2. Запропонувати шляхи активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів при вивченні однієї з тем курсу (за вибором).

Завдання 3. Розробити фрагменти уроків з використанням частково-пошукового та дослідницького методів навчання.

Завдання 4. Розробити сценарій рольової гри до однієї з тем курсу економічної і соціальної географії світу.

Завдання 5. Розробити питання для бесіди до однієї з тем курсу економічної і соціальної географії світу.

Завдання 6. Підготуватиповідомлення на одну із запропонованих тем

Теми для повідомлень:

1. Шляхи активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках географії в старшій школі.

2. Сучасні активні методи навчання географії в старшій школі.

3. Проблема вибору методів навчання в процесі підготовки до уроку географії в старшій школі.

4. Дидактичні принципи як керівні ідеї процесу навчання географії.

5. Рольові ігри на уроках географії в старшій школі.

6. Дослідницька робота учнів в процесі вивчення курсу економічної і соціальної географії світу.

7. Методи проблемного викладу знань на уроках географії в старшій школі.

Домашнє завдання: повторити методи і прийоми роботи з різними засобами навчання на уроках географії.



Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: