Місце проведення гуртка.
Дата спостереження.
Прізвище, ім'я по-батькові керівника гуртка.
Тема заняття.
Мета заняття.
Питання для спостереження і аналізу
І. Підготовка до заняття:
—чи вчасно розпочалося заняття?
—хто взяв участь у підготовці до проведення заняття?
—у чому виявилась активність і самостійність гуртківців? •
2. Форми і методи проведення заняття.
ІІ. Хід заняття:
—чи був організований початок заняття?
—чи всі члени гуртка були присутні на занятті?
—хто відкривав і вів заняття гуртка?
—чи обговорювалася програма роботи? Чи вносились зміни?
—чи були уважні і активні члени гуртка?
—в якій формі були проведені підсумки заняття гуртка?
ІІІ. Завершення:
—чи досягнуто мети заняття гуртка?
—які уміння, знання і навички закріпили і набули діти?
—яка роль керівника гуртка? Чи зумів він спрямувати заняття, розвиваючи ініціативу і самостійність гуртківців? Чи сподобалося заняття дітям? На підставі чого можна зробити ці висновки?
—які помилки, недоліки були помічені і повинні бути враховані надалі?
—які почуття та емоції переважали на занятті?
—які побажання, поради, пропозиції слід висловити керівнику гуртка.
Література.
Хорунжий В.І. Практикум в навчальних майстернях з методикою трудового навчання.-Тернопіль: Астон, 2005.- С.240-245.
Заняття 9.
Тема. Підсумкове заняття.
Завдання: на основі виконаної роботи провести обмін думками з ключових методичних питань курсу, узагальнити та систематизувати
Контрольні питання.
1. Яка мета вивчення освітньої галузі „Технологія” в початкових класах?
2. На вирішення яких завдань спрямовується вивчення предметів освітньої галузі „Технологія”?
3. Основні науково-методичні ідеї програм „Трудове навчання” (авт. Денисенко Л.І. та ін., Веремійчик І.М.)
4. Які вимоги до знань і умінь ставить програма „Трудове навчання” (авт. Денисенко Л.І. та ін.)?
5. Які вимоги до складання календарно-тематичного плану уроків праці?
6. Характеристика методичного апарату підручників для трудового навчання в 1 (2-4) класі.