Вправа 16
— Пригадайте українську абетку (алфавіт).
— Згадайте малі букви — друковані й рукописні. Прочитайте їх напівголосно.
— Яка буква не позначає окремого звука?
— Прочитайте, як ще називають букву й.
— Назвіть букви, назви яких закінчуються на е (наприклад, «бе», «ве»...).
— Пограйте у гру «Звуки і букви». Один учень чітко вимовляє будь-який звук або звуки, а інший — називає відповідну букву. Наприклад: [ґ] — «ґе»; [н], [н’ ] — «ен»; [о] — «о».
Вправа 17. Учні називають рукописні букви і записують їх за зразком, усно добирають слова, у яких треба писати ці букви.
— Запишіть три слова (на вибір). Послідовно назвіть усі букви в цих словах.
Вправа 18. Учні порівнюють слова рак і мак, називають, якими звуками вони різняться, складають два речення з цими словами.
Вправа 19. Учні знаходять у лівому і правому стовпчиках слова, які різняться одним звуком, записують слова за зразком і підкреслюють у них різні букви.
— Назвіть звуки і букви у слові ґанок.
Ґанок — трохи піднятий над землею майданчик перед дверима будівлі, може мати навіс або дах з наметом, сходи, огородження.
|
|
Гра «Додай букву»
— Додайте на початку або в кінці слова букву, щоб утворилося нове слово. (Луг, коса, рак, риба, мак, оса)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— У якому зі слів кількість букв і звуків однакова?
а) Джміль; б) лось; в) заєць; г)їжак.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 1 0,вправа 20.
Урок 5
Тема: ВЕЛИКІ БУКВИ УКРАЇНСЬКОЇ АБЕТКИ
Мета: закріплювати знання української абетки, навички каліграфічного письма великих букв українського алфавіту; вдосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати любов до рідної мови.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 10, вправа 20)
Учні читають речення зі словом вересень; пояснюють, чому в цьому слові звуків менше, ніж букв.
— Що ви знаєте про звуки?
— Чим вони позначаються на письмі?