III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 56)

Вправа 152. Учні читають діалог в особах. Пояснюють, як вони розуміють слова дідуся.

— Вимовте приголосні звуки у виділеному слові.

— Які з них тверді, а які — м’які?

— Якими буквами позначено м’якість приголосних звуків?

Вправа 153. Учні відгадують загадку-акровірш.

— Вимовте протяжно кінцевий голосний звук у виділених словах.

— Чому звук [а] в словах поляі маснапозначений різними буквами а і я?

Учитель звертає увагу учнів на те, що слова нива, лан, поле близькі за значенням.

Слово про слово

Леміш — частина плуга, що підрізує шар землі знизу.

Рілля — виоране поле.

Вправа 154. Учні дописують прислів’я, знайшовши його кінцівку в правому стовпчику.

— Складіть звукову модель слова рясно.

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Творче списування

— Спишіть слова, поділяючи їх для переносу.

Донька, опеньки, синька, пальма, пісенька, гайка, чайник, впіймав.

Складання речень

— Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення.

опеньки, коло, ростуть, пеньків, восени; співала, пісеньку, доньці, мама.

Гра «Віконечка»

— Прочитайте текст. Впишіть у слова буквосполучення йо чи ьо.

Сгодні в Лні особливий день. Він одержав листа від знамого Йосипа Соловва. Прочитав і пригадав, як вони познамилися одного літнго дня біля синго моря.

Гра «Назви ласкаво»

— Змініть слова так, щоб вони мали пестливе значення.

Зима — зимонька нічка —...

трава —... яблуня —...

пісня —... година —...

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Назвіть пари приголосних звуків за твердістю — м’якістю.

— Який приголосний звук завжди м’який? Якою літерою він позначається?

— Якими буквами позначається м’якість приголосних звуків на письмі? Наведіть приклади слів.

— Як треба переносити слова зі знаком м’якшення? Наведіть приклади.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. С.57,вправа 155.

Урок 39

Тема: ПОДОВЖЕНІ М'ЯКІ ПРИГОЛОСНІ ЗВУКИ, ПОЗНАЧЕННЯ ЇХ НА ПИСЬМІ

Мета: навчати учнів правильно вимовляти та переносити слова з подовженими м'якими приголосними звуками; формувати навички грамотного письма; виховувати почуття дружби, товаришування.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 57, вправа 155)

— Прочитайте уривки з віршів.

— Назвіть слова в рядках, які закінчуються однаково.

— Які звуки в цих словах однакові?

— Замість якого слова в одному з уривків ужито слово він? Поясніть, з якою метою.

2. Гра «Порівняй!»

— Визначте кількість звуків у словах і поставте знаки «<», «>», «=».

Сіно = сани син  синь сон  дощ

Щітка > кішка дзиґа  мотив джміль  парта

Рак  мак щит  вуж гора  нора

Лось  ліс гриб  гість щиглик  дзвоник


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: