• Дуже я потрібна всім:
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу. (Книга)
— У слові-відгадці вимовте приголосні звуки, назвіть букви.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Читання вірша Г. Чорнобицької «Не бруднити книжки»
НЕ БРУДНИТИ КНИЖКИ
Це була чистенька книжка, А тепер брудна вже стала. Може, киця, може, Мишка уночі її читала? | Чуєш, кицю? Чуєш, мишко? Не годиться так робити! Як читати хочеш книжку, Спершу лапки слід помити. |
— До кого звертаються у вірші? Яку пораду отримала мишка?
— Чого боїться книжка?
Читання звернення книги до читача
— Послухайте звернення книги до читача: «Чи є у тебе бажання скористатись моїми порадами? Якщо є — пам’ятай: бажання — велика сила: за ним ідуть дія і праця. А їх завжди супроводжують успіх і радість досягнень. Бажаю тобі успіхів, радості і досягнень».
— Діти!
Коли б книга ожила і раптом заговорила, то ось що вона сказала б вам: «Будь ласка, не беріть мене брудними руками, мені соромно, якщо мене потім візьмуть інші.
|
|
Не малюй мене пером і олівцем — це так некрасивої
Не ставте на мене лікті і не кладіть розкритою обличчям униз.
Якщо ви закінчили читати, не робіть поміток нігтями, не загинайте куточків сторінок, а покладіть закладку!»
Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Робота в парах
— Складіть поради щодо користування книжкою, використовуючи слова з довідки: не, малюйте, не пишіть, у, кладіть, їжу, біля, мийте, руки, перед, читання, листки, загинайте, книжки, закладка, користуйтеся.
Читання складених порад
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які поради щодо користування книжкою ви запам’ятали?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Намалювати малюнок. Скласти поради «Бережи книжки».
Урок 42
Тема: ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ ІЗ ПОДОВЖЕНИМИ ПРИГОЛОСНИМИ ЗВУКАМИ
Мета: закріпити знання учнів про подовжені м'які приголосні звуки та написання слів
із ними; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати турботливе ставлення до
тварин.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
Учні читають складені поради «Бережи книжки».
Складання речень
— Побудуйте речення з кожної групи слів. Підкресліть буквосполучення ьо.
1) Льону, кольору, квітки, синього.
2) Соловйова, у, успішно, польоти, льотчика, проходять.
Робота над загадкою
— Прочитайте загадку. Відгадку запишіть.
— Складіть звукову модель слова-відгадки.
· На вазі не зважиш, на базарі не купиш.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ