— Що ми називаємо реченням?
— Складіть речення, щоб у ньому були слова:
1) мама, спекла;
2) тато, намолов;
3) бабуся, рукавички.
— Складіть речення про те:
1) що можна побачити на небі;
2) що можна почути на концерті;
3) за чим спостерігають на стадіоні.
Гра «Виправ помилки»
· Слова, пов’язані за змістом, називаються текстом? (Реченням)
· Речення виражає незакінчену думку. (Закінчену)
· Речення, у якому про щось розповідається, називається питальним. (Розповідним)
· Речення, у якому про щось запитується, називається спонукальним. (Питальним)
· Речення, у якому висловлюється спонукання, називається розповідним. (Спонукальним)
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 158, вправа 424.
Урок 118
Тема: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ЗВ’ЯЗНОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ ЗА ІЛЮСТРАЦІЄЮ
Мета: навчати учнів складати розповідь за ілюстрацією; продовжити формувати вміння відповідати на питання повною відповіддю; розвивати зв’язне мовлення учнів, формувати вміння будувати логічні висловлювання; активізувати словниковий запас учнів; виховувати спостережливість, інтерес до матеріалу, що вивчається.
|
|
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Яка зараз пора року?
— Назвіть весняні місяці.
— Яка сьогодні погода?
ВЕСНА
— Що з весною настає? — Сніг у полі розтає. — А чому то так буває? — Сонце його пригріває. — Що ж синіє на землі? | — Ніжні проліски малі. — А що пнеться з-під листа? — То травичка вироста. — А над полем що бринить? — Любий жайворон дзвенить. (К. Перелісна) |
ВЕСНЯНІ КВІТИ
Весна-чарівниця, неначе цариця, наказ свій послала, щоб краса встала, і проліски, і травка, й зелена муравка, і кульбаба рясна, | і фіалочка ясна — всі квіти весняні, веселі, кохані, з-під листя виходять, голівки підводять од сну зимового до сонця ясного! (Олена Пчілка) |
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми будемо складати розповідь за ілюстрацією про весну.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
Робота за ілюстраціями
— Розгляньте малюнки із зображенням пір року.
— Якої пори року бракує? (Немає картинки зими.)
— Яка пора року настала?
— Яке небо навесні?
— Що відбувається зі снігом і льодом навесні?
— Про яку пору року ми говоритимемо? (Про весну.)
— Приберіть зайві ілюстрації (літо, осінь).