III. Мотивація навчальної діяльності

ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАЛІКОВОГО УРОКУ

студентки - практиканта Білик Ірини Василівни

IV курсу групи ПОДО - 44

з інформатики

у 2 класі Лозинської ЗОШ I – II ступенів

Дата проведення уроку: 28 січня 2015

Тема уроку. СПОНУКАЛЬНІ РЕЧЕННЯ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ КОМАНДИ І ВИКОНАВЦІ.

Мета уроку. навчальна: сформувати поняття команди і виконавця,поняття система командвиконавця; формувати вміння складати спонукальні речення і команди;

розвивальна: сприяти формуванню алгоритмічного та образного мислення;

розвивати пам'ять; - виховна: виховувати цілеспрямованість, почуття відповідальності, інтерес довивчення предмета і поважне ставлення до однокласників.

Форма роботи: індивідуальна,парна.

 

Тип уроку: засвоєння нових знань,формування вмінь.

 

Обладнання: мультимедійний проектор,комп’ютери.

 

Програмне забезпечення: комп'ютерна програмаScratch, ПЗ «Сходинки до інформатики» гра «Садівник».

 

Вимоги до учнів: знати поняття команди,виконавця,система команд виконавця.

 

План уроку та дозування часу

I. Організація учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань

III. Мотивація навчальної діяльності

IV. Вивчення нового матеріалу

V. Закріплення вивчених знань і умінь учнів

VI. Підсумок уроку

 

6. Використана методична та навчальна література:

Сходинки до інформатики 2 клас, 2013

ХІД УРОКУ

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Діти,на уроках української мови ви вивчали різні види речень.

Пригадайте, будь ласка, якими є дані речення за метою висловлювання?

 

Сьогодні холодно. Розповідне(передає повідомлення).

Сьогодні холодно? Питальне(передає запитання).

Одягайся тепліше! Спонукальне(виражає спонукання до дії).

А зараз пограємося у гру.

Равлик Тишко потрапив у лабіринт, вкінці якого знаходиться зелений соковитий листок.

Допоможіть равлику вибратися з лабіринту і доповзти до листка.

Доповзи до листка

 

1. Початок.

 

2. Проповзи 1 клітинку вниз

 

3. Проповзи 1 клітинку вліво

 

4. Проповзи _________________

 

5. Проповзи _________________

 

6. Проповзи _________________

 

7. Проповзи _________________

 

8. Проповзи _________________

 

9. Проповзи _________________

 

10. Проповзи _________________

 

11. Кінець.

 

Діти, які речення ви використовували, коли допомагали равлику?

 

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Учитель. Сьогоднішній урок інформатики буде присвячено спонукальнимреченням. Так, це досить несподівано вивчати спонукальні речення на уроці інформатики, але спонукальні речення відіграють важливу роль не лише у темі, яку ми вивчатимемо протягом шести наступних уроків, а і в нашому житті. Вони змушують нас виконувати певні дії.

Поміркуйте, які з перелічених дій може виконати комп'ютер:

· набути знання, чого-небудь навчитися;

· захотіти;

· скласти план дій;

· виконати дії за планом;

· стомитися;

· відрізнити один предмет від іншого;

· зробити висновки з фактів.

Описання програм для комп'ютерів, які складають люди, можуть бути настільки досконалими, що іноді здається, начебто комп'ютер багато чого знає, розуміє й навіть може думати.

На сьогоднішньому уроці і на наступних ми складатимемо команди для комп'ютерного виконавця, вивчаючи в такий спосіб можливості комп'ютера. Ми ознайомимось з новою дещо незвичною ще для вас комп'ютерною програмою Скретч та комп'ютерним виконавцем Рудим котом.

Тема нашого уроку — «Поняття команди.Команди і виконавці.Системакоманд виконавця».


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: