Орієнтовна схема заняття

Спочатку студент зазначає, з якого навчального предмету та в якому класі буде проводитися заняття. Повністю вказує своє прізвище, ім’я та по батькові.

Далі зазначається:

1. Тема уроку.

2. Мета уроку: освітня, розвиваюча, виховна, методична.

3. Тип уроку: (урок вивчення нового матеріалу, комбінований урок, лекція, семінар, повторювально-узагальнюючий урок і т.д.).

4. Методи: евристична бесіда, диспут, міні-лекція і т.д.

5. Остаточна мета уроку (що будуть знати учні після вивчення проведеної теми).

6. Обладнання заняття   (з планом класної дошки, на якому вказується розміщення записів); використання технічних засобів навчання.

7. Література.

8. Конспект з виділенням структурних частин:

а) Хід уроку: план заняття; постановка проблемних завдань уроку.

б) Вивчення нового матеріалу. Розповідь вчителя.

в) Завдання учням: робота з картою, картками, тестові завдання, запитання і т.д.

г) Використання ТЗН.

д) Висновок бесіди з учнями.

е) Домашнє завдання.

 

Практична робота № 3.

Тема: “Сучасні засоби навчання”.

Практична робота оцінюється в 10 балів.

Завдання:

1. Скориставшись шкільною програмою з історії та підручниками, оберіть предмет (історія України або Всесвітня історія), клас (5 – 12 класи) та тему уроку, за якими будете працювати.

2. За обраною темою уроку підготуйте:

а) Схеми і таблиці;

б) Карти;

в) Опорний конспект;

г) Тестові завдання (вказати оцінювання).

3. Для підготовлених засобів навчання (див. пункт 2), складіть питання для учнів.



Практична робота № 4.

Тема: “Моделювання власної моделі групової роботи”.

Практична робота оцінюється в 10 балів.

 

Завдання:

1. Скориставшись шкільною програмою з історії та підручниками, оберіть предмет (історія України або Всесвітня історія), клас (5 – 12 класи) та тему уроку, за якими будете працювати.

2. За обраною темою уроку підготуйте для учнів запитання і завдання для таких видів групової роботи:

а) Семінар-дослідження;

б) Семінар з елементами дискусії;

в) Круглий стіл;

г) Колоквіум;

д) “Карусель”;

е) “Мозковий штурм”;

є) Рольова гра;

ж) Дискусія;

з) Структуровані дебати.



Питання до іспиту

З навчальної дисципліни

“Методика викладання історії”

  1. Методика викладання історії як одна із педагогічних наукових дисциплін.
  2. Предмет та задачі навчальної дисципліни “Методика викладання історії”.
  3. Зв’язок навчальної дисципліни “Методика викладання історії”з іншими науковими дисциплінами.

4. Сучасні тенденції розвитку історичної освіти в Україні.

5. Структура шкільної історичної освіти.

6. Державний стандарт загальної середньої освіти в Україні.

7. Базовий навчальний план з історії в середній загальноосвітній школі.

8. Шкільні підручники з історії.

9. Форми організації навчальної роботи з історії у школі.

10. Урок – основна форма навчання.

11. Структура уроку історії у школі.

12. Типи уроків історії у школі.

13. Вимоги до сучасного уроку історії.

14. Підготовка вчителя до уроку історії.

15. Функції занять з історії у школі.

  1. Методи навчання на уроках історії.
  2. Класифікація методів навчання історії.
  3. Усний виклад на уроках історії.
  4. Наочне навчання на уроках історії.
  5. Методичні прийоми вивчення історії.
  6. Методика ознайомлення з історичними фактами та джерелами на уроках історії.
  7. Формування історичних навичок та ідей в учнів на уроках історії.
  8. Педагогічна майстерність вчителя історії.
  9. Групова робота на уроках історії.
  10. Активізація навчального процесу на уроках історії.
  11. Сучасні засоби навчання на уроках історії.
  12. Методика використання схем і таблиць на уроках історії.
  13. Методика роботи з документами та історичними джерелами на уроках історії.
  14. Методика створення опорних конспектів і робота з ними на уроках історії.
  15. Методика оцінювання роботи учнів на уроках історії.
  16. Складання тестових завдань з історичних дисциплін.
  17. Інноваційні технології на уроках історії.
  18. Традиційне навчання на уроках історії.
  19. Пріоритети інноваційного навчання історії.
  20. Основні принципи активного навчання на уроках історії.
  21. Методика навчання історії в старшій школі.
  22. Технологія уроку історії.
  23. Модульна та проектна технології навчання історії.

39. Організація контролю засвоєння знань і система оцінювання учнів на уроках історії.

40. Оцінювання результатів навчальної діяльності учнів на уроках історії.

41. Критерії оцінювання учбових досягнень з історичних дисциплін.

  1. Методи перевірки знань учнів на уроках історії.
  2. Видові методи викладання і вивчення історії.
  3. Оповідальна лекція.
  4. Лекція діалогічного характеру.
  5. Семінар-дослідження.
  6. Семінар з елементами дискусії.
  7. “Круглий стіл” на заняттях.
  8. Самостійна робота учнів і студентів на уроках історії.
  9. Методика вивчення історичної термінології.
  10. Методика вивчення історичних особистостей.
  11. Методика вивчення історичного фактологічного матеріалу.
  12. Методика опрацювання історичної літератури.
  13. Ігри на уроці історії.
  14. Історична гра як засіб пізнавальної діяльності учнів на уроках.
  15. Рольова гра на уроках історії.
  16. Методика ведення дискусії на уроках історії.
  17. Структуровані дебати на уроках історії.
  18. “Карусель” як класно-групове заняття з історії. Методика проведення.
  19. “Мозковий штурм” на заняттях історії. Методика проведення.

 

 

 


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: