— До слів, які відповідають на питання хто?, доберіть за зразком слова, які відповідають на питання що?.
Хто? Що?
Скрипаль Скрипка
Моряк
Лісник
Школяр
Футболіст
Гра «Хто у кого?»
У качки (хто?) У курки (хто?) У вівці (хто?) | У кози (хто?) У корови (хто?) У свині (хто?) |
Слова для довідки: курча, теля, ягня, порося, козеня, каченя.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— На які питання відповідають слова, що означають назви предметів?
— Які питання ставимо до назв людей і тварин?
— На які питання відповідають слова — назви всіх інших предметів?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 109, вправа 282; вивчити правило (с. 109).
Урок 75
Тема: РОЗПІЗНАВАННЯ ІМЕННИКІВ ЗА ПИТАННЯМИ ХТО? ЩО?. СКЛАДАННЯ РЕЧЕНЬ
Мета: закріплювати знання учнів про іменник як частину мови; вчити ставити питання, розподіляти слова на групи за значенням, розрізняти іменники, які відповідають на питання хто?і що?; розвивати мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до хліба.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
|
|
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Робота над загадкою
Є твердий, а є м’який,
Є важкий, а є легкий.
Ми на ньому сидимо,
І вчимося, і їмо. (Диван)
— Запишіть каліграфічно слово-відгадку. Складіть і запишіть з цим словом речення.
Каліграфічна хвилинка
Ди ван диван
Перевірка домашнього завдання (с. 109, вправа 282)
— Прочитайте слова, які відповідають на питання хто?, потім — що?.
III. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ ПРО СЛОВА — НАЗВИ ПРЕДМЕТІВ
Робота за підручником (с. 110, вправа 283)
— Прочитайте і відгадайте загадку.
— Перевірте, чи правильно ви відгадали загадку. (Прочитайте перші букви у словах кожного рядка.)
— Назвіть питання, на яке відповідає слово-відгадка.