1. Перевірка домашнього завдання.
2. Опитування.
Поясніть розв'язання прикладів
2 м + 6 дм – 17 дм
1 год + 7 хв – 20 хв
Назвіть усі фігури, які є прямокутниками (використовуємо комп’ютер).
Діти розфарбовують кожен окремий фрагмент (геом. фігуру) у окремий колір (Paint).
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Використовуємо роздруковані кожному учневі таблиці ділення числа на 8.
ІІІ. Розв’язування задач.
Підсумок уроку. Д/З.
Урок 11. Таблиця множення числа 6. Знаходження значень виразів з буквою, що повторюється. (3 клас)
Мета: Ознайомити учнів з таблицею множення числа 6 та її практичним застосуванням; удосконалювати вміння учнів обчислювати значення виразів з буквою.
Хід уроку
І. Контроль, корекція і закріплення знань.
Усні обчислення.
1. Математичний диктант.
– Перший множник – 2, другий – частка чисел 40 і 5. Запишіть добуток.
–Число 45 зменшити у 5 разів і результат зменшити на 3.
– Третину від 27 зменшити на 5.
–Ділене – 25, дільник–різниця чисел 5 3 і 48. Запишіть частку.
|
|
– Тато з’їв 12 вареників, мама – на 5 вареників менше, а Наталя – у 4 рази менше, ніж тато. Запишіть, скільки вареників з’їла мама і скільки – Наталя.
Учні проводять стрілки від другого множника до відповіді.
II. Вивчення нового матеріалу.
Підготовча робота.
Пояснення нового матеріалу.
Вчитель показує на комп’ютері схему, за якою буде складатися нова таблиця:
Учні з’ясовують, що в усіх прикладах таблиці першим множником буде число 6.
Робота проходить у такому порядку:
1) дивлячись на схему, учні називають приклад таблиці;
2) вчитель друкує його без відповіді;
3) учні усно замінюють його прикладом на додавання і називають відповідь;
4) вчитель друкує її у приклад на множення.
Первинне закріплення.
1. Колективне розв’язування прикладів.
Учні пояснюють порядок виконання дій.
2. Усне фронтальне розв’язування задачі.