06.10.2014
Тема. Звук [о]. Позначення його буквами О, о
Мета: ознайомити дітей зі звуком [о] і буквами О, о, що його позначають; вчити правильно артикулювати цей звук, виділяти його у словах; вправляти в читанні складів та слів з буквою о; удосконалювати навички складання речень за схемами, звукового аналізу слів; розвивати вміння слухати; збагачувати активний словник учнів; виховувати у дітей почуття дружби й товариськості.
Обладнання: малюнок зоряного неба, зірки з буквами, картки, малюнок ракети, картка з друкованими маленькою і великою буквами Оо, кросворд, схеми речень, малюнок кубка.
Хід уроку
I. Організаційний момент
— Давайте пригадаємо як правильно сидіти за партою. Сидіти треба зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розгляд плаката.)
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Погляньте, діти, на дошку. Хтось розсипав зірочки з буквами! Давайте складемо з цих букв слова.
|
|
— Які ви молодці! А зараз складіть з цих слів речення за схемами.
Фізкультхвилинка
Хто там, хто там вже втомився (Оплески)
І наліво похилився? (Нахили)
Треба всім нам разом встати, (Встають)
Фізкультпаузу почати.
Руки вгору, руки в боки.
І зроби чотири кроки.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
І тихесенько сідай,
Працювати починай. (Оплески)
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Урок сьогодні в нас буде незвичайний. Нам потрібно допомогти потрапити додому жителеві планети Океанія. А хто це, ви зараз дізнаєтесь.
Загадка
Ох,— зітхнула Оля тихо.
Не виходить буква, лихо.
Наче бублик, ось яка.
Що за літера така? (Літера о)
Читання теми уроку з дошки «Космічна подорож з буквою о».
IV. Вивчення нового матеріалу
— А на чому ми зможемо полетіти? Ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Засвистіла, полетіла —
Хвіст вогненний залишила. (Ракета)
— Ось ми вже біля ракети. (Учитель демонструє малюнок ракети.) А тепер познайомимось з нашим гостем.
1 Ознайомлення з буквою о
— Звук [о] позначається на письмі буквою о. Розгляньте друковані велику та малу букви. Чи подібні вони за формою? Подивіться, де «живе» ця буква в касі.
— Послухайте вірш І. Січовика.
Сонце, наче буква О,
Над землею попливло.
І до нього, як до мами,
Діти тягнуться руками.
— Пофантазуйте: на що схожа літера О?
— Мешканці планети Океанія розмовляють дуже швидко. Щоб з ними спілкуватися, нам потрібно потренуватися.
2 Мовленнєва розминка
Скоромовки
Оленя одне блукало.
Оленя когось шукало.
|
|
Ой, був собі коточок,
Украв собі клубочок.
Чистомовка
Ок-ок-ок — ось колючий їжачок,
Ми-ми-ми — приготувався до зими.
Чок-чок-чок — повна хата грушечок.
Ок-ок-ок — частуватиме діток.
— І нарешті ми прилетіли на планету Океанія.
Мешканці цієї планети приготували для вас завдання. Якщо ви його правильно виконаєте, то отримаєте винагороду. Перше завдання — в Букварику.
Фізкультхвилинка
Ми на Місяць прилетіли,
На зручній площадці сіли,
У скафандри одяглись
І гуляти подались.
Як незручно нам ходити,
Так і хочеться злетіти,
Тут, на Місяці, в 6 раз
Стали легше ми ураз.
Гарно по планетах мандрувати,
Бачити усе, багато знати,
Але слід додому повертати,
Гарно на читанні працювати.
3 Робота з Букварем (с. 46)
— Розгляньте букву о.
— Вам треба до поданих схем підібрати відповідний малюнок.
4 Робота з картками
стоїть звук [о], та підніміть картку з відповідною схемою.
Яблуко, орел, історія, олівець, європа, скло,океан, черговий, дерево.
V. Узагальнення вивченого матеріалу
1 Робота з Букварем (с46- 47). Бесіда за малюнками і віршиками
2 Розгадування кроссворда (для уміючих читати) с. 47 – завдання Совеняті
Куля, крило, яри.
VI. Підсумок уроку
— З якою буквою ви сьогодні ознайомились?
— Який звук вона позначає на письмі? Доведіть, що він голосний.
— Які ви молодці! Працювали дуже добре, і за це отримуєте винагороду — «Зоряний кубок».