Урок 53

Тема: ДОБИРАННЯ ЗАГОЛОВКІВ. ВПРАВЛЯННЯ У СТИСЛОМУ ПЕРЕКАЗУВАННІ ТЕКСТУ

Мета: навчати учнів добирати заголовки до текстів, встановлювати їхню відповідність змісту того чи іншого тексту; розвивати усне мовлення, вміння будувати зв'язні висловлювання; виховувати бережливе ставлення до книжок.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 80-81, вправа209)

— Який заголовок обрали до тексту?

— Поясніть значення слова ґроно. Вимовте звуки у цьому слові.

— Замініть слово ґроно близькими за значенням словами. (Кетяг, китиця)

Робота над деформованим текстом

— Запишіть речення так, щоб вийшов текст. Доберіть до нього заголовок.

Подули сильні вітри. Золотим килимом укрило воно землю. Прийшла золота осінь. Облетіло листя з дерев.

— З чого складається текст?

— Що можна дібрати до тексту?

— Як зв’язані між собою речення в тексті?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повправляємося у добиранні заголовків до текстів. Заголовок повинен відповідати змісту тексту. Прочитавши заголовок, людина має зрозуміти, про що йтиметься.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота над загадкою

• Не кущ, а з листочками,

Не сорочка, а зшита.

Не людина, а всіх научає. (Книжка)

Бесіда за вправою 210(с. 81)

— Які книги ви любите читати?

— Де вдома ви зберігаєте книжки?

— Які правила поводження з книгою ви пам’ятаєте?

— Запишіть назви улюблених книжок.

Виконання вправи 209 (с. 80)

— Доведіть, що це текст.

— Розкажіть, про яку лікарню йдеться в тексті.

— Із завдання 3 доберіть заголовок до тексту. Поясніть свій вибір. (Усі заголовки не зовсім зрозумілі, окрім третього.)

Каліграфічна хвилинка

кн иж ня лікарня книжка

Книжкова лікарня

Виконання вправи 211 (с.87). Вправляння у стислому переказуванні тексту

— Прочитайте текст.

— Що означає слово бібліотека?

— Коротко розкажіть, про що йдеться в тексті.

— Доберіть заголовок.

— Закінчіть речення та запишіть його в зошити.

Слова у ній, їх ужито в тексті замість слів....... (бібліотека, книги).

Ознайомлення з правилом зв'язку речень у тексті (с 87)

— Чому потрібно уникати повторень одного й того самого слова у тексті?

Фізкультхвилинка

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Робота в групах

— Прочитайте текст.

— Доберіть заголовок з поданих варіантів.

— Обґрунтуйте свою відповідь.

Уже осінь. Білочка готується до зими. Цілий день вона носить жолуді, горіхи. Сушить і складає їх у своєму дуплі. З такими запасами не страшно звірятку взимку.

а) Білочка. б) Осінь. в) Осінні клопоти. г) Скоро зима.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: