Күні:
Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару. Қатемен жұмыс.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Өткен тарау бойынша білімдерін коррекциялау..
Дамытушылық: Алған теориялық білімдерін практикада ұтымды қолдана білуі
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Қатемен жұмыс
Сабақтың жоспары:
1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
2. Бақылау жұмысы дәптерлерін таратып беру.
3. Жіберілген қателер коррекциялық жұмыстар жүргізу.
4. Үйге тапсырма беру
5. Қорытындылау, бағалау
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі. Түгендеу, сабаққа ынталандыру
Сабақтың барысы:
І нұсқа | ІІ нұсқа |
І нұсқа | ІІ-нұсқа |
Түзу А(2,1) және В(0;3) нүктелерінен өтеді. АВ түзуінің теңдеуін жаз. х1=2 у1=1 х2=0 у2=3 → 2(х-2)=-2(у-1) 2х-4=-2у+1 Жауабы: 2х+2у-3=0 | Түзу А(0,3) және В(2;1) нүктелерінен өтеді. АВ түзуінің теңдеуін жаз. х1=0 у1=3 х2=2 у2=1 → 1(х-0)=2(у-3) х=2у+6 Жауабы: х-2у-6=0 |
х2+(у-6)2=36 теңдеуі берілген. 1. с(х;у) -? с(0;-6) 2. R -? R=6 3. Ордината бойынша n=3 бірлікке жылжытсақ, шеңбердің центрі қалай өзгереді? с(0;-3) 4. Абсцисса бойынша m=-4-ке жылжытсақ ше? с(-4;-6) | (х-5)2+у2=49 теңдеуі берілген. 1. с(х;у) -? с(-5;0) 2. R -? R=6 3. Ордината бойынша n=2 бірлікке жылжытсақ, шеңбердің центрі қалай өзгереді? с(0;-1) 4. Абсцисса бойынша m=-3-ке жылжытсақ ше? с(-3;0) |
А(11,5) және В(5,3) түзуі берілген. 1. АВ – ұзындығын тап 2. 4|АМ|=|ВМ| болса М нүктесінің координаталарын тап. Жауабы: М(4;2) | А(9,7) және В(7,5) түзуі берілген. 1. АВ – ұзындығын тап 2. 4|АМ|=|ВМ| болса М нүктесінің координаталарын тап. Жауабы: М(4;3) |
Квадраттың бір қабырғасын 3) 4 есе өсірсе; 4) 2,5 есе азайтса онда квадраттың ауданы қалай өзгереді? Мысал түрінде көрсет. /ауданы 4есе өседі; ауданы 2,5 есе азаяды/ | Квадраттың бір қабырғасын 3) 2 есе өсірсе; 4) 3,5 есе азайтса онда квадраттың ауданы қалай өзгереді? Мысал түрінде көрсет. /ауданы 2есе өседі; ауданы 3,5 есе азаяды/ |
Үйге тапсырма:
|
|
§§17, 18/оқу/, 70-ші беттегі тестіні орындау.
Қорытындылау, бағалау.