Урок 64

Тема: ІНТОНАЦІЙНЕ ВИДІЛЕННЯ В РЕЧЕННЯХ СЛІВ, НАЙВАЖЛИВІШИХ ДЛЯ ВИСЛОВЛЕННЯ ДУМКИ

Мета: закріплювати знання учнів про типи речень за метою висловлювання; вчити інтонаційно виділяти в реченнях слова, найважливіші для висловлення думки; розвивати вміння узагальнювати, порівнювати; виховувати бажання допомагати пернатим друзям.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 93, вправа238)

— Прочитайте записане речення.

Робота в парі

Один учень ставить запитання із вправи 238, а інший — відповідає.

Робота над загадкою

• Хитра я і довгохвоста.

На курей я вельми ласа —

В них таке смачненьке м’ясо...

Вовку — братку я сестриця,

А зовуть мене... (лисиця).

Гра «Знаки загубилися»

— Лисичка бігла, хвостиком махнула, знаки в реченнях зачепила. Відновіть текст, розставте розділові знаки. Запишіть текст у зошити.

Ми ходили до зимового лісу... Дерева і кущі виблискують на сонці від морозу... Хто ж це їх пофарбував... Та це ж чарівниця — зима...

— Прочитайте розповідні неокличні речення.

— Прочитайте питальне речення.

— Прочитайте розповідне окличне речення.

Гра «Мікрофон»

— Що виражає речення?

— Які речення називаються розповідними?

— На які групи за інтонацією діляться розповідні речення?

— Які речення називаються питальними?

— Який знак ставиться в кінці питального речення?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми продовжимо працювати над розповідними і питальними реченнями. Вчитимемося виділяти в реченні слова, які є найважливішими для вираження думки.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання вправи 239 (с. 93)

— Прочитайте виразно вірш.

— Кого побачила автор біля годівниці?

— Що її здивувало у поведінці горобчика?

— Прочитайте питальні речення. Виділене слово вимовляйте з більшою силою голосу.

— Дайте повні відповіді на запитання.

— Запишіть їх у зошити.

Висновок. Коли ми запитуємо, то підвищуємо голос на тому слові, яке показує, про що запитуємо.

— Як ви допомагаєте пташкам узимку?

2. Творче завдання

— Прочитайте текст. Поставте запитання до виділених слів, використовуючи слова-«чомучки»: Хто? Де? Хто? Які?

Один учень запитує, інший відповідає, і навпаки.

Славко захворів. Він лежить у лікарні. Петрик і Наталка допомагають йому вчити уроки. Гарні друзі у Славка!

— Запишіть питальні речення.

Фізкультхвилинка


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: